شارژر قانون قانونی آمریکایی دستور ترامپ

شارژر: قانون قانونی آمریکایی دستور ترامپ قانون اساسی دونالد ترامپ بین الملل آمریکا

گت بلاگز علمی پزشکی چگونه از شر عسلک‌ها در امان بمانیم؟ ، طغیان مجدد مگس‌های سفید، تهدیدی جدی جهت سلامت پایتخت‌نشینان

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به هجوم مگس‌های سفید در فصل گرما گفت: این حشرات می‌توانند آسیب‌هایی به سلامتی بدن وارد

چگونه از شر عسلک‌ها در امان بمانیم؟ ، طغیان مجدد مگس‌های سفید، تهدیدی جدی جهت سلامت پایتخت‌نشینان

خسرو صادق نیت مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص حشرات سفید بالک یا مگس سفید که در فصل گرم در بعضی مناطق شهری دیده می شوند، گفت: این حشرات عامل بیماری زا آشنا نمی شوند، ولی بااهمیت ترین نگرانی که در مورد آن ها وجود دارد این است که این مگس های سفید وارد مخاط های بدن شده است و موجب جنبش و ایجاد حساسیت می شوند.
وی با اشاره به آسیب های مگس سفید جهت سلامتی ادامه داد: ورود این حشرات از راه دستگاه تنفس فوقانی موجب جنبش و ایجاد تصویر العمل هایی حساسیت در مخاط بینی، دهان و چشم می شود.

عبارات مهم : حشرات

صادق نیت با بیان اینکه این حشرات بسیار ریز هستند و امکان ورود آن ها به چشم، دهان و بینی زیاد هست، افزود: با توجه به این عنوان باید تا حد امکان از رفت و آمد در محل های تجمع این مگس های سفید اجتناب ورزید.
وی ادامه داد: در صورتی که افراد در محل رفت و آمد خود به اجبار از محل تجمع این حشرات عبور می کنند، عالی ترین راه جهت جلوگیری از ورود این مگس های سفید ریز به دستگاه تنفسی فوقانی استفاده از وسایل محافظتی معمولی مانند ماسک های راحت کاغذی یا پارچه ای است که می تواند بسیار کمک کننده باشد.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه کارها پیشگیرانه در کم کردن عسلک ها عالی ترین راهکار هست، گفت: اگر پیشگیری به موقع انجام شود و شهرداری ها کارها مورد نیاز را انجام دهند، کمتر شاهد این مگس های سفید در سطح شهر بوده و شهروندان کمتر مورد آزار قرار می گیرند.
صادق نیت بیان کرد: به منظور گزینش روش مناسب جهت مبارزه با این مگس های سفید باید از استادان دانشگاه که در زمینه مبارزه با حشرات و ناقلان فعالیت کرده و تجربه علمی دارند مشاوره های مورد نیاز را گرفت. همچنین راهکارهای بیولوژیک در مبارزه با این حشرات می تواند موثر باشد.
وی دقت در گزینش سم را جهت مبارزه با این حشرات بااهمیت خواند و یادآور شد: باید سمومی مورد استفاده قرار گیرد که با کمترین آسیب به انسان بیشترین تاثیر را داشته باشند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: حشرات | سلامت | بهداشت | دستگاه | سلامتی | استفاده | وزارت بهداشت | مگس سفید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog